WK627M87AP
Brand:
Wiseco
Dome Volume:
-21.0 cc
Material Type:
2618
Bore - Actual:
87.00 mm
Bore - Oversize:
2.00 mm
Country of Origin:
USA
Stroke:
100.00 mm
Compression Ratio - Actual:
8.0:1/8.5:1
Coating:
Armor Plating
Compression Height:
28.70 mm
Rod Length:
156.00 mm
Ring Set Included:
8700XX+GLS34
Deck Clearance:
0.30- mm
Piston Pin Diameter:
22.00 mm
Available to order
866
Net price: 682
Looking for discounts?
Details
Bore - Actual: 87.00 mm
Bore - Oversize: 2.00 mm
Coating: Armor Plating
Compression Height: 28.70 mm
Compression Ratio - Actual: 8.0:1/8.5:1
Country of Origin: USA
Deck Clearance: 0.30- mm
Dome Volume: -21.0 cc
GTIN: 00193564077332
Material Type: 2618
Piston Pin Diameter: 22.00 mm
Ring Set Included: 8700XX+GLS34
Rod Length: 156.00 mm
Stroke: 100.00 mm