W40062M06400
Brand:
Wiseco
Cylinders:
2
Skirt Coating:
ArmorGlide
Bore - Actual:
64.00 mm
Bore - Oversize:
2.00 mm
Bore - Standard:
62.00 mm
Country of Origin:
USA
Displacement:
265.2 cc
Stroke:
41.20 mm
Compression Ratio - Actual:
12.5:1
Dome Coating:
None
Treatment:
None
Available to order
156
Net price: 123
Looking for discounts?
Details
Bore - Actual: 64.00 mm
Bore - Oversize: 2.00 mm
Bore - Standard: 62.00 mm
Compression Ratio - Actual: 12.5:1
Country of Origin: USA
Cylinders: 2
Displacement: 265.2 cc
Dome Coating: None
GTIN: 00193564142269
Skirt Coating: ArmorGlide
Stroke: 41.20 mm